Bazén bude krásným doplňkem do Vaší zahrady nebo domu.
Poradíme Vám nejvhodnější typ bazénu, tvar i rozměry. 

foliový bazén

Foliové bazény

Používáme folie značky Alkorplan nebo AVfol, jejichž kvalitu máme již roky ověřenou. Výběr barev folie je opravdu velký, folie již nemusí být pouze modrá, jak jste zvyklý z většiny zahrad. Vyberte si dle svého vkusu. Nejsme limitování tvarem ani rozměry bazénu.

bazén s mozaikou

Bazény s obkladem

Bazény se skleněnou mozaikou nebo velkoformátovým obkladem opět získávají na oblíbenosti. Díky barevnosti mozaiky můžeme bazén dokonale přizpůsobit designu interiéru. Nabízíme obklady v různých cenový relacích od výrobců z Evropy - Bisazza, Hisbalit, Sicis a další.

 

nerezový bazén přeliv

Nerezové bazény

Bazény z nerezové oceli jsou velmi žádané pro svůj atraktivní vzhled, ale i dlouhou životnost. Díky svému jednoduchému, ale modernímu vzhledu, tento bazén zapadne do jakékoliv zahrady. Cena tohoto designového skeletu začíná na cca 30.000 Kč / bm obvodu bazénu.  

 

 

zastřešení bazénu

Bazénové zakrytí - ZASTŘEŠENÍ

Pokud zvolíte umístit bazén do zahrady, je jistě rozumné zvážit zakrytí bazénu zastřešením. Výhody polykarbonátového zastřešení:

  1. prodloužení koupací sezony o 2 měsíce
  2. zabezpečení zámkem před nechtěnými návštěvníky
  3. bazén chráněn před nepřízní počasí 
  4. zabezpečení bazénu před dětmi
  5. provedení na míru rozměrům bazénu

Spolupracujeme s vybranými českými výrobci s dlouholetou tradicí a zárukou kvality.

roleta

Bazénové zakrytí - ROLETA

Pokud zvolíte umístit bazén do interiéru, je nutností zakrýt hladinu bazénu lamelovou roletou pro maximální snížení nákladů na větrání místnosti. Roleta je vhodná i pro venkovní bazény, mimo zimní období ovšem musí být roleta svinutá mimo hladinu.

Výhody zakrytí bazénu ROLETOU:

  1. maximální snížení odparu vody
  2. naviják rolety lze schovat pod podlahu / za stěnu
  3. automatické ovládání
  4. plně rozvinutá roleta udrží osobu nad hladinou
  5. provedení na míru rozměrům bazénu

Časté dotazy

Jak funguje UV lampa?

UV lampa je zařízení, které přeměňuje elektřinu na ultrafialové záření. UV lampy generují energii v UV-C spektru, aby zničily mikroorganismy. Kromě toho je UV vysoce účinný při odstraňování kryptosporidia a giardií – organismů odolných vůči chloru, které jsou hlavním rizikem pro lidské zdraví.

Laicky popsáno - když lampa produkuje UV záření, prosvěcuje v pouzdře tekoucí bazénovou vodu a svým zářením působí na povrch mikroorgasnismu a ten se pomalu rozkládá.

UV lampa je umístěna ve strojovně bazénu a jak víme působí na prvky ve vodě, ovšem pouze na vodu, kterou ozáří, ale co s vodou, která je v bazénu? Proto je vhodné UV lampu doplnit o minimální množství chloru, který nám podpoří desinfekci vody než se dostane k UV lampě. 

 

Rozdíly mezi UV lampami?

UV lampy v základu rozdělujeme na NÍZKOTLAKÉ a STŘEDOTLAKÉ.

Jedním z rozdílů, jak už názvy vypovídají, je v tlaku v UV lampě.  Tlak v těle nízkotlaké lampy je 1 – 10 mbar, u středotlaké UV lampy je to pak 1 – 5 bar. Vás jako uživatele bazénu, však bude zajímat další rozdíl, ten nejdůležitější, a to je spektrum UV záření, které lampy vyzařují. Jednoduše řečeno, UV záření má určité vlnové délky, z nichž se skládá, a čím širší spektrum vlnových délek je, tím účinnější je UV dezinfekce. Je to proto, že každý organismus nebo látka jsou zničeny a rozloženy určitou vlnovou délkou.

Nízkotlaké UV-C lampy emitují jedinou vlnovou délku při 254 nm, zatímco středotlaké UV záření emitují široké pásmo vlnových délek od 200 do 600 nm.

Z těchto rozsahů vlnových délek můžete snadno vidět, že středotlaké UV lampy mají výrazně širší spektrum a vyzařují širokopásmové UV-C záření. Tak lze odstranit více druhů mikroorganismů a látek ve vodě obsažených.

 

informace použité z podkladů výrobce UV lamp Lifetech s.r.o.

Mohu mít slanou vodu v bazénu?

Slaná voda v bazénu je mezi uživateli velice oblíbená, pro venkovní bazény je to ideální volba úpravy vody. Samotná sůl v bazénu působí antisepticky na lidskou kůži. Koncentrace v bazénové vodě však není tak vysoká jako máte ve vodě na dovolené u moře, slanost bazénu se dá přirovnat ke slanosti lidské slzy.

Jak se tedy postupuje pokud jste se pro slaný bazén rozhodli. V bazénu se postupně rozpustí dané množství soli dle objemu vody v bazénu (cca 4-5kg soli/1m3 vody) a do strojovny instalujeme zařízení, které ze slané vody uvolní plynný chlor do bazénu. Můžete se setkat s názvem jako SALINÁTOR nebo SOLNIČKA. 

Jediným úskalím u slané vody je, že působí korozivně.

Na co si tedy dát pozor než zvolíte slanou vodu:

  1. slaná voda způsobuje korozi kovových částí např. nerezového žebříku
  2. slaná voda není určena pro nerezové bazény 
  3. slaná voda není vhodná pro bazénu v interiéru

 

Reference

Napište nám

Váš dotaz nebo poptávku nám můžete napsat do formuláře. 
Můžete využít také následující kontakty:

+420 723 279 946 +420 220 517 233

info@bazenyasauny.cz

Celé jméno